Problema HTML

Initial nu am stiut in ce categorie sa incadrez problema, dar daca am gresit, imi cer scuze.

Asadar,
Am cumparat o tema, de pe themeforest, problema este urmatoarea, daca o deschid la mine cu browser-ul functioneaza perfect, daca urc fisierele pe webhost, nu mai functioneaza, imi arata doar preloader-ul cum se incarca incontinuu

Am trimis un e-mail la cei care au facut tema… dar fara raspuns.
Umpic de ajutor, va rog ?

Ciao @eduard94 :grinning:

Sunt mai multe cauze — încearcă să urmezi acești pași:

1. Intră în FTP și creează un folder nou, să fie sub forma de site.ro/test și încarcă fișierele acolo. Poți să arunci o privire aici.

2. Este posibil să nu ai permisiunile pentru fișiere setate pentru a permite accesul public. Ai un tutorial despre cum poți face asta aici.

3. Încearcă să accesezi website-ul tău folosind și alte browsere — poți de asemenea să ștergi memoria cache și cookie-urile browser-ului pe care îl folosești.

Scrie-mi dacă ai rezolvat problema, dacă nu, o să-i dăm de cap dar în principal acestea sunt cauzele. Succes! :star:

Am incercat totul de mai sus, dupa, am sters div-ul ce tinea de preloader, mi-a intrat in website dar era totul haotic, daca deschid cu browserul normal la mine in laptop (fara sa-l pun pe webhost) functioneaza perfect.

Am nevoie foarte mare de aceasta tema, daca ma poti ajuta, ar fi super.

Lasă-mi website-ul tău aici și link-ul către tema de pe ThemeForest să arunc o privire. :thinking:

si

http://muresizmeuradb.ro/

Pe site ai imagini care sunt încărcate pe un site extern iar dacă site-ul respectiv este picat, imaginea nu o să fie afișată corect.

Favicon-ul de exemplu este găzduit pe site-ul https://live.envalab.com/favicon.ico — iar problema ta este legată de un .JS, încearcă să scoți acel rotund care se încărcă:

• Intră în muresizmeuradb.ro/style.css și șterge:
 .js div#preloader {
  position:fixed;
  left:0;
  top:0;  z-index:988899;
  width:100%;
  height:100%;
  overflow:visible;
  background:#fff url(img/loader.gif) no-repeat center center
 }

nu înțeleg de ce nu ai asta în folderul CSS

• În index.html caută și șterge: <div id="preloader"></div>

Totuși contactează-l pe vânzător pentru un suport mai bun. El știe mai bine ce a implementat și cum poate rezolva. :blush: